Історія заводу

ІСТОРІЯ ЗАВОДУ
У 1974 році в селищі Бородянка Київської області почалось будівництво філіалу заводу  на базі Київського заводу «Червоний екскаватор». За чотири роки виросли промислові корпуса майбутнього заводу і 15 січня 1978 року із воріт підпрємства  вийшов перший екскаватор.
З 27 лютого 1981 року філіал став Бородянським екскаваторним заводом. Було утворено промислове об’єднання «Червоний екскаватор», куди ввійшли, крім Київського заводу, Бородянський екскаваторний  та Саранський екскаваторний заводи.
Через дев’ять років об’єднання розпалось, і з цього часу Бородянський екскаваторний завод став самостійним підприємством.
У 1994 році було розпочато процес приватизації заводу, і 24 березня цього ж року, шляхом перетворення державного підприємства «Бородянський екскаваторний завод», було створено відкрите акціонерне товариство «Борекс». За 20-літню історію було виготовлено 150 тисяч екскаваторів різноманітної модифікації, а у 1995 році розпочався випуск сільськогосподарської техніки-бурякозбиральної комплексів та агрегатів передпосівної обробки грунту АГ-6 типу «Європак-6000».  У 1998 — 2000 р. р. було реалізовано 273 комплекти бурякозбиральних комплексів та 526 агрегатів АГ — 6. Освоєна ціла гама ґрунтообробної техніки: плуги різних модифікацій, культиватори — плоскорізи, культиватори для обробки міжрядь, широкий спектр культиваторів типу «Європак» з шириною захвату від 1 м до 7,2 м. Нова сільськогосподарська техніка зарекомендувала себе надійною та якісною продукцією, яка ні в чому не поступалась закордонним аналогам.
У 1995 році заводчани  освоїли випуск сучасного модернізованого екскаватора на власному шасі «Борекс-3106». З 1996 по 2003 рік було виготовлено 291 таких машин.
У 2003 році було виготовлено перші екскаватори на тракторах ТТЗ-80-10 Ташкентського тракторного заводу  «Борекс-2301» та «Борекс-2302».
Відкрите акціонерне товариство «Борекс» з ведучими виробниками аналогічної продукції за межами України. Основний ринок збуту техніки — Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Казахстан, Польща, Литва, Чехія, Узбекистан, Азербайджан та багато інших країн. На базі тракторних комплектуючих на підприємстві випускається екскаватор на власному шасі “БОРЕКС 3106”. Освоєно випуск 12  моделей екскаваторів. Враховуючи попит ринку, нові вимоги і можливості замовника, заводчани працюють над вдосконаленням вже освоєної техніки.
На сьогоднішній день «ТОВ МАШБУДПОСТАЧ» володіє всіма правами на виробнитцтво та на гарантійне обслуговування єкскаваторів марки «БОРЕКС»
У замовника є можливість обирати і замовляти техніку, яка його цікавить. Вона може поставлятися з встановленими кондиціонерами, сучасними вузлами управління як імпортного, так і вітчизняного виробництва, передніми приводними мостами, тощо.
У майбутньому планується розширення асортименту продукції, збільшення обсягу випуску товарів, які, як ми гадаємо, будуть користуватися підвищеним попитом.
Колектив ТОВ «Машбудпостач», який э наслідувачем виробництва, усіх технологій та торгового знаку «БОРЕКС» від ПАТ «БОРЕКС», намагається йти в ногу з часом, розвиваючи виробництво в різних напрямках.