Історія заводу

ІСТОРІЯ ЗАВОДУ
У 1974 році в селищі Бородянка Київської області почалось будівництво філіалу заводу  на базі Київського заводу «Червоний екскаватор». За чотири роки виросли промислові корпуса майбутнього заводу і 15 січня 1978 року із воріт підпрємства  вийшов перший екскаватор.
З 27 лютого 1981 року філіал став Бородянським екскаваторним заводом. Було утворено промислове об’єднання «Червоний екскаватор», куди ввійшли, крім Київського заводу, Бородянський екскаваторний  та Саранський екскаваторний заводи.
Через дев’ять років об’єднання розпалось, і з цього часу Бородянський екскаваторний завод став самостійним підприємством.
У 1994 році було розпочато процес приватизації заводу, і 24 березня цього ж року, шляхом перетворення державного підприємства «Бородянський екскаваторний завод», було створено відкрите акціонерне товариство «Борекс». За 20-літню історію було виготовлено 150 тисяч екскаваторів різноманітної модифікації, а у 1995 році розпочався випуск сільськогосподарської техніки-бурякозбиральної комплексів та агрегатів передпосівної обробки грунту АГ-6 типу «Європак-6000».  У 1998 — 2000 р. р. було реалізовано 273 комплекти бурякозбиральних комплексів та 526 агрегатів АГ — 6. Освоєна ціла гама ґрунтообробної техніки: плуги різних модифікацій, культиватори — плоскорізи, культиватори для обробки міжрядь, широкий спектр культиваторів типу «Європак» з шириною захвату від 1 м до 7,2 м. Нова сільськогосподарська техніка зарекомендувала себе надійною та якісною продукцією, яка ні в чому не поступалась закордонним аналогам.
У 1995 році заводчани  освоїли випуск сучасного модернізованого екскаватора на власному шасі «Борекс-3106». З 1996 по 2003 рік було виготовлено 291 таких машин.
У 2003 році було виготовлено перші екскаватори на тракторах ТТЗ-80-10 Ташкентського тракторного заводу  «Борекс-2301» та «Борекс-2302».
Відкрите акціонерне товариство «Борекс» конкурентноздатне з ведучими виробниками аналогічної продукції за межами України. Основний ринок збуту техніки — Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Казахстан, Польща, Литва, Чехія, Узбекистан, Азербайджан та багато інших країн. На базі тракторних комплектуючих на підприємстві випускається екскаватор на власному шасі “БОРЕКС 3106”. На сьогоднішній день освоєно випуск 12  моделей екскаваторів. Враховуючи попит ринку, нові вимоги і можливості замовника, заводчани працюють над вдосконаленням вже освоєної техніки.
Сьогодні у замовника є можливість обирати і замовляти техніку, яка його цікавить. Вона може поставлятися з встановленими кондиціонерами, сучасними вузлами управління як імпортного, так і вітчизняного виробництва, передніми приводними мостами, тощо.
У майбутньому планується розширення асортименту продукції, збільшення обсягу випуску товарів, які, як ми гадаємо, будуть користуватися підвищеним попитом, а великий потенціал наших спеціалістів перетворять найсміливіші задуми у конкретні справи.
Колектив ПАТ «Борекс»  намагається йти в ногу з часом, розвиваючи виробництво в різних напрямках і це укріплює  віру в майбутнє не лише заводу, а й Держави.